FORUM POLISH SOLDIERS

Aliens vs Predator 2


#1 2008-10-04 21:56:52

W.Hudson

Administrator

8376919
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 20
Punktów :   
WWW

Informacje o grze

ALIENS COLONIAL MARINES

http://images32.fotosik.pl/374/81b8539bdd430170.jpg

producent: Gearbox Software
wydawca: SEGA
dystrybutor PL: CD Projekt
zobacz: pomoc techniczna dystrybutora
kategoria: gry akcji / FPS
Data Premiery:
  Świat: marzec 2009
  Polska: marzec 2009

tryb gry: single / multiplayer
tryb multiplayer: LAN / Internet
wymagania wiekowe: 18+

zobacz oficjalną stronę WWW
Aliens Colonial Marines

OPIS GRY:
Aliens: Colonial Marines to pierwszoosobowa strzelanina, bazująca na filmach z udziałem tytułowych ksenomorfów, a w szczególności na drugiej części cyklu, czyli Aliens w reżyserii Jamesa Camerona. Za przygotowanie omawianej produkcji odpowiedzialne jest studio developerskie Gearbox Software, które w przeszłości zasłynęło w głównej mierze za sprawą taktycznych gier akcji z serii Brothers in Arms.

Gracz wciela się w postać członka tytułowego oddziału amerykańskich marines (United States Colonial Marines), zajmując się eksterminacją Obcych oraz wykonując powierzone przez dowództwo zadania. Misje w początkowej fazie zabawy rozgrywane są na pokładzie okrętu U.S.S. Sulaco, znanego z drugiej i trzeciej części filmowej sagi. Za przygotowanie fabuły Aliens: Colonial Marines odpowiedzialni są dwaj znani scenarzyści – Bradley Thompson oraz David Weddle. W przeszłości pracowali oni między innymi przy produkcji serialu Battlestar: Galactica.

W zależności od dokonanego przez siebie wyboru, główną kampanię przechodzi się w pojedynkę, bądź też z udziałem maksymalnie trzech innych graczy (kooperacja). Rozgrywka w znacznym stopniu opiera się na ścisłej współpracy w drużynie, czy to kontrolowanej przez S.I. czy żywych ludzi, dlatego też autorzy przygotowali menu dowodzenia i wydawania rozkazów. Komendy mogą dotyczyć otwierania drzwi, atakowania Obcych czy rozstawiania wieżyczek obronnych.

Bardzo duży nacisk położono na oddanie nastroju absolutnego zaszczucia. Obcy działają w sposób przebiegły, preferując ataki z zaskoczenia, między innymi z wykorzystaniem przemieszczania się w szybach wentylacyjnych. W trakcie zabawy walczy się zarówno z dojrzałymi ksenomorfami, jak i równie niebezpiecznymi facehuggerami, próbującymi chwytać swoje potencjalne ofiary za głowę.

Do pokonywania potworów wykorzystuje się bogaty arsenał futurystycznych broni, wśród których znajdują się zarówno giwery znane z filmów z udziałem Obcych, jak i zupełnie nowe modele, przygotowane na potrzeby gry. Marines korzystają między innymi z karabinów pulsacyjnych M41A, karabinów Smart Gun M56, shotgunów oraz miotaczy ognia. Nie zabrakło znanych szczególnie z kinowego obrazu Aliens czujników ruchu, pozwalających określić przybliżoną pozycję każdej bestii. Inne ciekawe gadżety to urządzenie służące do włamywania się do systemów bezpieczeństwa oraz palnik, dzięki któremu gracz może zabarykadować się w obliczu przeważających sił wroga.

Oprócz zabawy w pojedynkę i kooperacji opisywana produkcja ma także do zaoferowania pełnoprawny multiplayer. Obejmuje on między innymi tryb o nazwie Alien Hunt. Oprawa wizualna Aliens: Colonial Marines prezentuje bardzo wysoki poziom wykonania, co w szczególności widać na przykładzie modeli marines oraz Obcych. Toczone walki są dynamiczne i obfitują w wiele zaskakujących momentów. Duży nacisk położono również na zapewnienie wysokiej interaktywności otoczenia.

MOJA OCENA:
Sądze, że jest na co czekać. Zapowiada się na niezły hit, który będzie utrzymany w klimacie mojej ulubionej części Obcego - Decydujące Starcie. Gra ma pojawić się w marcu 2009 roku czyli jeszcze pół roku. Mam nadzieję, że szybko zleci, a do tego czasu pewnie będę musiał zaopatrzyć się w lepszy sprzęt. Prawdopodobnie Aliens Colonial Marines będzie mieć "kosmiczne" wymagania i będzie działać tylko na kompach "najlepszych zawodników", ale zobaczymy. Polecam tą grę - zapowiada się hicior!


"We're on an express elevator to hell: going down!" - Private William Hudson, ALIENS

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pomocneforum.pun.pl www.gen-x.pun.pl www.swiatmagi.pun.pl www.pokemon-fan-game.pun.pl www.poke-adventure.pun.pl